Uporabljamo piškotke, da naredimo vašo izkušnjo boljšo, z uporabo spletne trgovine. V skladu z direktivo o zasebnosti, vas moramo vprašati za soglasje o nastavitvah piškotkov.
Izvedite več.
DOVOLI PIŠKOTKE
Visoke temperature, izpostavljanje sončnim žarkom, slana voda in dehidracija so dejavniki, ki kožo izsušijo, zato vrhnja plast postane debelejša, trda in neelastična. To velja tako za kožo obraza kot za kožo telesa. Zavedati se moramo, da je za primerno nego v prihajajočih hladnejših jesenskih dneh ključno globinsko vlaženje, saj ji bomo le tako vrnili voljnost in zaščitno funkcijo.
Poletje je čas, ko temperature naraščajo, zato več časa preživimo na prostem in se predajamo sončnim žarkom. Posledično se poveča količina izhlapevanja vode skozi kožo, zmanjša pa se njeno izločanje s sečem, kar vodi v dehidracijo, ki v največjem številu prizadene starejše in otroke. Kaj torej storiti, da se ji izognete?
Znaki stresa se na človeški organizem kažejo v številnih bolezenskih težavah, stanjih in hkrati »posnemajo« bolezenske znake številnih drugih bolezni. Vplivajo tako na »fizično« telo, misli, občutke kot na vedenje. Pogosto se zgodi, da niti sami ne prepoznamo učinkov stresa na sebi in v sebi! Ali prepoznate katere od naštetih znakov?